menuordersearch
websiteir.com

بیت کوین

۱۳۹۷/۱۰/۵ چهارشنبه
(3)
(0)
بیت کوین
بیت کوین

بیت کوین

شاید واژه بیت کوین به گوش شما خورده باشد و دوست دارید بدانید بیت کوین چیست و چه کاربرد هایی دارد. بیت کوین (Bitcoin) یک ارز دیجیتال و مجازی در فضای اینترنت است که چند سالی است توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. اما بیت کوین از کجا می آید؟ آيا قانونی است؟ از کجا می توان بیت کوین خرید؟ چگونه می توان آن را به فروش رساند؟ این ارز دیجیتال در کجا قابل مصرف است؟ چرا به دو ارز دیجیتال (بیت کوین) و(بیت کوین کش) تقسیم شده است؟ در ادامه به بررسی بیت کوین و برخی جزییات آن می پردازیم.

بیت کوین: اولین ارز رمزنگاری شده (رمز ارز)
ارزهای رمزنگاری شده فقط یک سری کد رایانه ای هستند که ارزشی پولی را در خود نگه داری می کنند. این کد ها توسط رایانه هایی با قدرت بالا و البته صرف مقدار زیادی انرژی تولید می شوند.
ارز رمزنگاری شده را ارز دیجیتال نیز می نامند. ارز رمزنگاری شده و ارز دیجیتال هر دو نوعی پول عمومی هستند که از طریق فرآیند بسیار پیچیده رایانشی تولید شده و میلیون ها کاربر رایانه ای که در اصلاح (استخراج کننده) یا (ماینر) نامیده می شوند بر درستی آن نظارت می کنند. به همین دلیل امکان جعل این پول تقریبا وجود ندارد.
منظور از (رمزنگاری شده) این است که فرآیندی امنیتی برای حفاظت از تراکنش های صورت گرفته با این نوع ارز دیجیتال وجود دارد. این فرآیند همچنین بر تولید (سکه) های جدید نظارت دارد. منظور از (سکه) در یک ارز دیجیتال، مقدار مشخصی از کد رایانه ای است.

بیت کوین چیست؟
بیت کوین نخستین پول رمزنگاری شده ای است که در دنیا ایجاد شده است. هنوز مشخص نیست چه کسی این ارز دیجیتال را برای اولین بار خلق کرده است، زیرا ارز رمزنگاری شده در اساس بر مبنای مخفی نگه داشتن هویت کاربران عمل می کند. با این وجود، بیت کوین برای اولین بار در مقاله ای که توسط یک برنامه نویس با اسم احتمالا مستعار منتشر شد، به جهانیان معرفی شد. با این وجود هنوز مشخص نیست که ساتوشی ناکاموتو کیست.
از آنجا که بیت کوین نخستین ارز دیجیتال دنیا بود، سایر ارزهای دیجیتال ایجاد شده پس از آن را آلت کوین (Altcoin) یا (سکه جایگزین) نامیدند. لایت کوین (Litecoin)، دش (Dash)، مونرو (Monero) و اتریوم (Etherum) و صدها سکه دیگر همگی ارزهای دیجیتالی هستند که (آلت کوین) نامیده می شوند.
برای نگه داری از بیت کوین باید از ابزاری که اصطلاحات کیف پول (wallet) بیت کوین نام دارد استفاده کرد. کیف پول می تواند شکل های مختلفی داشته باشد. بیت کوین را به صورت آفلاین و به صورت سخت افزاری ذخیره کرد که آن را (ذخیره سرد) می نامند. به این ترتیب می توان بیت کوین را از گزند سوء استفاده و هک های احتمالی حفظ کرد. لجر نانو اس (Ledger Nano S) یکی کیف پول محبوب بیت کوین است که از شیوه ذخیره سرد (آفلاین) استفاده می کند. در مقابل، اگر ارز دیجیتال در اینترنت ذخیره شود، از اصطلاح (ذخیره گرما) استفاده می شود. با این شیوه، دسترسی به بیت کوین یا هر نوع ارز دیجیتال از هر نقطه ای امکان پذیر است، ولی احتمال به سرقت رفتن آن نیز بالا خواهد بود.
البته (ذخیره سرد) هم معایبی به همراه دارد. اگر کاربر نتواند به سخت افزار دسترسی داشته باشد (مثلا آن را گم کند)، ارز دیجیتال ذخیره شده در آن برای همیشه از بین می رود. تخمین زده می شود که تاکنون حدود ۳۰ میلیارد دلار بیت کوین توسط ماینرها و سرمایه گذاران گم شده باشد. با این وجود، بیت کوین هنوز هم محبوب ترین ارز دیجیتال باقی مانده است.

چرا بیت کوین این قدر بحث برانگیز شده است؟
موارد مختلفی دست به دست هم داده اند تا سروصدای زیادی در رسانه ها درباره بیت کوین راه بیفتد. از سال ۲۰۱۱ تبهکاران زیادی به خرید تعداد بالایی بیت کوین روی آورند، زیرا به وسیله این ارز رمزنگاری شده می توانستند حجم زیادی از پول را به دور از چشم نهاد های قانونی جا به جا کنند. به این ترتیب بود که قیمت بیت کوین در آن سال ها به شدت بالا رفت.
کلاه برداری نیز امری رایج در دنیای ارز های رمزنگاری شده است. بسیاری از سرمایه گذاران تازه کار و یا حریص تاکنون قربانی کلاه برداران در این حوزه شده اند.
اما شاید اصلی ترین دلیل بحث برانگیز بودن بیت کوین و آلت کوین ها این باشد که به خاطر ماهیت غیرمتمرکز خود، قدرت را از دست بانک های مرکزی و دولت ها می گیرند.
هیچ نهاد یا سازمانی نمی تواند حساب بیت کوینی یک نفر را مسدود کند. امکان نظارت ماموران مالیاتی بر نقل و انتقال بیت کوینی وجود ندارد. همچنین برای تبادل بیت کوین نیاز به بانک و یا هیچ واسطه و شخص ثالثی نیست. در واقع بیت کوین را می توان همانند قطعات طلایی دانست که در دوره غرب وحشی توسط افراد کشف می شد و پلیس محلی و یا نهاد های مالی هیچ نظارتی بر آن نداشتند.

بیت کوین چگونه عمل می کند؟
پول رسمی (پول منتشر شده توسط دولت ها) توسط فلزات گران بها (به ویژه طلا) پشتیبانی می شود. در واقع ارزش یک اسکناس یا سکه در یک کشور به واسطه طلای موجود در مخازن بانک مرکزی آن کشور است. در واقع اسکناس به خودی خود ارزشی ندارد و صرفا یک تکه کاغذ است و ارزشش نه به خاطر خودش، بلکه به خاطر طلای پشتوانه آن است.
اما بیت کوین یک پول مجازی است که بر خلاف پول رسمی، فاقد هر نوع پشتوانه است و ارزشش به خودش بستگی دارد. همچنین برای تبادل و یا پس انداز آن نیاز به هیچ بانکی ندارید. به محض اینکه بیت کوینی دریافت کردید، این ارز دیجیتال همانند سکه طلا برایتان خواهد بود. یک سکه طلا به خاطر خودش (کمیاب بودن فلز طلا) ارزش دارد. با این بیت کوین می توانید خرید کرده و یا آن را به امید افزایش قیمت در آینده ذخیره کنید.
برای خرج کردن بیت کوین کافی است آن را از کیف پول خودتان به کیف پول فردی دیگر انتقال دهید. کیف پول یک دیتابیس کوچک و شخصی است که بر روی درایو رایانه یا گوشی هوشمند (در حالت ذخیره سرد) و یا در فضای آنلاین (در حالت ذخیره گرم) قرار می گیرد.
امکان جعل بیت کوین تقریبا وجود ندارد. از آنجا که تولید بیت کوین نیاز به توان پردازشی بسیار بالایی دارد، جعل آن از نظر اقتصادی به هیچ وجه به صرفه نیست.

ارزش بیت کوین و مقررات این ارز دیجیتال
ارزش بیت کوین ثابت نیست و هر روز تغییر می کند. برای مشاهده قیمت آنی بیت کوین در بازارهای جهانی می توانید به وب سایت کوین دسک مراجعه کنید. میلیارد ها دلار بیت کوین در دنیا وجود دارد. هر روز نیز مقداری بیت کوین تولید می شود تا اینکه در حدود سال ۲۰۴۰ تعداد بیت کوین های موجود در بازار به رقم ۲۱ میلیون برسد. گفتنی است در سال ۲۰۱۷ نیمی از این ۲۱ میلیون بیت کوین در دنیا تولید شده بود.
بیت کوین کاملا بدون مقررات و دارای الگویی غیرمتمرکز است. هیچ بانک مرکزی در دنیا پشتیبان آن نیست و هیچ بیمه ای نیز خسارت ناشی از تغییرات آن را پوشش نمی دهد. ارزش بیت کوین به خودش است و هیچ فلز گران بهایی به عنوان پشتوانه ندارد.
بیت کوین توسط استخراج کنندگان یا همان ماینرها به پیش می رود. شبکه ای گسترده از این کاربران وجود دارد که توان پردازشی رایانه خود را در اختیار شبکه بیت کوین قرار می دهند. ماینر ها در واقع نقش حسابرس را برای تراکنش های بیت کوینی داشته و دفتر کل این ارز دیجیتال (که حاوی اطلاعات هر تراکنش است) را به روزرسانی می کنند. البته این ماینرها به ازای مقدار کاری که انجام می دهند، از سوی این شبکه تعدادی بیت کوین به عنوان حق الزحمه دریافت می کنند.

چگونه تراکنش های بیت کوین توسط این شبکه ثبت می شود؟
هر بیت کوین دارای یک فایل کم حجم دفتر کل است که اطلاعات مربوط به آن و نیز تراکنش هایش را ثبت می کند. این فایل را در اصطلاح بلاک چین می نامند. بلاک چین مربوط به هر کاربر و نیز کیف پول بیت کوینی او منحصر به فرد بوده و بلاک چین های دیگر متفاوت است.
همه تراکنش ها در یک دفتر کل توزیع شده و غیرمتمرکز ثبت شده و در آن وجود دارد. به این ترتیب می تواند از درستی تراکنش صورت گرفته اطمینان یافت و جلوی کلاه برداری را گرفت. در واقع دیگر کسی نمی تواند از یک بیت کوین در دو جا استفاده کند.
نکته مهم: بیت کوین نشانی دیجیتالی کیف پولی صاحبش را در بلاک چین ثبت می کند و اطلاعات صاحب آن را ثبت نمی کند. به کلامی دیگر، با وجود اینکه درستی تراکنش بیت کوینی به شکل دیجیتال تعیین می شود، این تراکنش همچنان بدون درج اطلاعات نام فرستنده و گیرنده بیت کوین خواهد بود.
با وجود اینکه سایر کاربران نمی توانند هویت شخصی شما را مشاهده کنند، می توانند تاریخچه کیف پول تان را ببینند. این امر از این جهت سودمند است که سبب شفافیت و نیز امنیت بیشتر می شود.

کارمزد استفاده از بیت کوین
استفاده از بیت کوین کارمزد اندکی دارد. با این وجود هیچ نوع کارمزد بانکی برای بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال وجود ندارد، زیرا هیچ بانکی در این فرآیند دخالت ندارد. در مقابل، باید کارمزدی جزیی به سه گروه در شبکه بیت کوین بپردازید. سرور هایی پشتیبان شبکه ماینر ها (که این سرورها در اصطلاح گره نامیده می شوند)، صرافی های ارز دیجیتال که بیت کوین تان را به دلار، ریال یا هر نوع ارز دیگر تبدیل می کنند و نیز استخرهای استخراج (mining pool) هایی که ممکن است در آنها عضو شوید، سه گروهی هستند که شاید کارمزدی دریافت کنند.
صاحبان برخی سرورهای گره در شبکه بیت کوین به ازای هر باری که مقداری بیت کوین را از طریق گره آنها برای کاربری دیگر می فرستید، کارمزدی در حد چند سنت دریافت می کنند. همچنین صرافی های ارز دیجیتال نیز به ازای تبدیل بیت کوین به ارز های رایج (نظیر دلار، یورو یا ریال) یا بالعکس نیز کارمزد دریافت می کنند. علاوه بر این موارد، برای خرید و فروش بیت کوین می توان به سراغ خود پرداز بیت کوین که در برخی شهر های دنیا وجود دارد رفت.
همچنین برخی استخرهای استخراج بیت کوین نیز درصد اندکی را به عنوان کارمزد پشتیبانی دریافت کرده و یا از کاربرانی که به این استخر ها می پیوندند کارمزد کمی دریافت می کنند. با وجود اینکه تراکنش با بیت کوین کارمزد و هزینه دارد، این کارمزد ها به مراتب کمتر از کارمزد های معمول بانکی برای انتقال پول است.

بیت کوین چگونه ایجاد می شود؟
هر کاربر معمولی با استفاده از یک رایانه با سخت افزار قدرتمند می تواند بیت کوین جدید ایجاد کند. بیت کوین در فرآیندی جالب که در اصطلاح استخراج پول رمزنگاری شده (cryptocurrency mining) نام دارد استخراج می شود و افرادی که این سکه ها را استخراج می کنند نیز ماینر (miner) نامیده می شوند. بیت کوین محدودیتی ۲۱ میلیون واحدی دارد و این بدان معناست که پس از استخراج این ۲۱ میلیون سکه، دیگر امکان استخراج سکه بیشتر وجود ندارد. گفتنی است تاکنون بیش از ۱۱ میلیون بیت کوین استخراج شده است.
برای استخراج بیت کوین باید رایانه خود را به صورت ۲۴ ساعته برای حل مسایل پیچیده محاسباتی با نام (گواه اثبات کار) در اختیار شبکه بیت کوین قرار دهید. هر یک از این مسایل دارای مجموعه ای از جواب های احتمالی ۶۴ رقمی است. اگر رایانه خانگی تان به صورت ۲۴ ساعته روشن باشد شاید بتوانید در طی چند روز، یک مساله بیت کوین را حل کنید. هر رایانه خانگی به این ترتیب می تواند هر روز بین ۵۰ تا ۷۵ سنت به دست آورد. در مقابل، اگر ۳۶ رایانه قوی به صورت همزمان به این کار بپردازند شاید بتوانند هر روز تا ۵۰۰ دلار هم به دست آورند.
البته باید دقت داشته باشید که اگر سخت افزار رایانه ای قوی ندارید و به تنهایی به استخراج بیت کوین می پردازید، هزینه برق مصرفی تان از این درآمد بیشتر شود. استخراج بیت کوین در هنگامی که چند ماینر در یک گروه جمع شده و سخت افزارشان را در کنار هم قرار می دهند صرفه اقتصادی دارد. جالب اینجاست که همین نیاز به سخت افزار قدرتمند و هزینه بالای برق یکی از مواردی است که جلوی بسیاری از تلاش ها برای اختلال در شبکه بیت کوین و سواستفاده از آن را می گیرد. گفتنی استخراج بیت کوین با پردازنده (CPU) یا کارت گرافیک (GPU) سود چندانی ندارد. در مقابل برای استخراج حرفه ای باید از سخت افزاری خاص به نام اسیک (ASIC) استفاده شود.

موارد امنیتی مرتبط با بیت کوین
همان موارد امنیتی که باید در قبال هر نوع فلز گران بها رعایت کنید را باید در زمینه بیت کوین مد نظر قرار دهید. هر فرد دارنده بیت کوین باید همانند فردی که کیفی حاوی سکه های طلا دارد، مراقب آن باشد تا توسط سارقان (در اینجا هکرها) به سرقت نرود.
همان طور که پیش از این نیز گفتیم، بیت کوین را می توان در فضای آنلاین (یعنی سرور های ابری) و یا به صورت آفلاین (نظیر هارد درایو و یا یو اس بی) ذخیره کرد. شیوه آفلاین از امنیت بیشتری نسبت به اقدامات هکری برخوردار است و برای هر کسی که بیش از ۱ یا ۲ بیت کوین دارد توصیه می شود.
اما خطر اصلی که متوجه بیت کوین است، به هکرها مربوط نمی شود! خطر اصلی این است که هیچ نسخه پشتیبانی از کیف پول خود نداشته باشید. یک فایل بسیار مهم با نام دت فایل (dat file) وجود دارد که هر بار بیت کوینی ارسال و یا دریافت می کنید به روز می شود. پس از انجام هر تراکنش، یک کپی از این فایل تهیه کنید تا از خطر از دست رفتن اطلاعات در امان بمانید.

شیوه های کلاه برداری با بیت کوین چیست؟
در حال حاضر سه شیوه برای کلاهبرداری در تراکنش های بیت کوینی وجود دارد.
1.ضعف فنی
زمان طولانی تایید تراکنش :فاصله زمانی تایید تراکنش ممکن است تا ۱۰ دقیقه هم برسد. در این فاصله زمانی شاید فرد پرداخت کننده بخواهد بیت کوین پرداختی را در یک جای دیگر نیز خرج کند. البته موارد این چنینی بسیار نادر است. از آنجا که بیت کوین به صورت همتا به همتا و بدون واسطه انتقال می یابد، تایید آن در شبکه رایانه های بهم متصل اندکی طول می کشد. در طول این بازه زمانی، فرد کلاه بردار می تواند پرداخت دومی را انجام داده و بیت کوینی که به گیرنده اول منتقل کرده را به یک کاربر دیگر نیز بدهد.
البته سیستم بیت کوین به گونه ای است که یک کاربر نمی تواند یک بیت کوین را در دو جا خرج کند و در نتیجه، در مثال بالا، تراکنش دوم غیرمعتبر ارزیابی خواهد شد. اگر گیرنده دوم پیش از دریافت تاییده تراکنش چیزی را برای خریدار کلاه بردار ارسال کند، هم پول و هم کالای ارسال شده را از دست داده است.
2.نادرستکاری مدیران استخرهای استخراج برای برداشت سهم بیشتر
استخراج بیت کوین معمولا به صورت گروهی (استخر) صورت می گیرد. هر استخر متشکل از هزاران ماینر است که توان پردازشی رایانه خود را در اختیار استخر قرار می دهند تا استخراج بیت کوین صورت گیرد. در این میان، برخی مدیران استخر های ماینینگ افرادی نادرستکار بوده و سهم بیشتری از بیت کوین به دست آمده را برای خود برمی دارند.
3.ضعف انسانی در صرافی های آنلاین
مدیران صرافی های بیت کوین ممکن است افرادی نادرستکار و یا ناشایسته برای مدیریت این کار باشند. داستان صرافی ام تی گاکس (که پی شاز این دیدیم) مثال خوبی از ناشایستگی مدیران یک صرافی بزرگ آنلاین بود. از بین رفتن پس انداز بیت کوینی مشتریان در این صرافی ها شباهت زیادی به ورشکستگی بانک ها دارد، با این تفاوت که بیمه ها معمولا پس انداز از بین رفته مشتریان را بازمی گردانند، در حالی که هیچ بیمه ای برای پوشش خسارت بیت کوینی وجود ندارد.

چهار دلیل اهمیت بیت کوین چیست؟
اصلی ترین دلایل گرایش جهانی به بیت کوین به شرح زیر است:
1.بیت کوین در اختیار هیچ بانک مرکزی قرار ندارد و هیچ دولتی مقررات آن را تعیین نمی کند.
هیچ بانکی نمی تواند تراکنش های مالی بیت کوینی شما را رصد کند و هیچ نهاد قانونی و مالیاتی نیز نمی تواند بر آن نظارت داشته باشد. البته این عدم نظارت می تواند مشکلاتی نظیر تراکنش آسان پول برای باند های تبهکار را به همراه آورد. در واقع بیت کوین ابزاری برای پولشویی نیز به شمار می رود. یکی از دلایل افزایش شدید قیمت بیت کوین در سال های گذشته، هجوم تبهکاران بین المللی برای خرید بیت کوین در حجم زیادی بود.
2.بیت کوین بانک ها را کاملا دور می زند.
بیت کوین در یک شبکه همتا به همتا جا به جا می شود و نیازی به حضور بانک به عنوان واسطه نیست. همچنین کیف پول بیت کوین را نمی توان (همانند حساب های بانکی) بست یا راکد کرد و هیچ ارگانی نیز نمی تواند بر میزان موجودی کیف پول کاربران بیت کوین نظارت کند. هیچ سقف برداشت و واریزی برای کیف پول بیت کوین وجود ندارد. در واقع، هیچ کس به جز صاحب کیف پول بیت کوینی نمی تواند درباره نحوه مدیریت آن تصمیم گیری کند. بی تردید بانک ها به هیچ وجه از این قابلیت بیت کوین دل خوشی ندارند!
3.بیت کوین تحولی در شیوه پس انداز و خرج کردن مردم ایجاد می کند.
از زمان عرضه پول کاغذی (و البته در نهایت پول مجازی)، قدرت مالی در اختیار بانک ها بوده است. این بانک ها هستند که پول را منتشر کرده، پول هایمان را پس انداز کرده و به ازای خدمات واسطه ای از ما کارمزد می گیرند.
اگر دولتی نیاز به پول بیشتر داشته باشد، پول بیشتری چاپ می کند و یا سیاست های مالی متفاوتی را در پیش می گیرد. در این میان، برخی دولت ها هم هستند که پول بدون پشتوانه چاپ می کنند و در نتیجه سبب ایجاد تورم در جامعه می شوند. این تورم بی تردید به سود بانک ها و به ضرر مردم خواهد بود.
بیت کوین با هدف پس گرفتن این قدرت و بازگرداندن توان مدیریت ثروت به مردم طراحی شده است. به جای اینکه یک تکه کاغذ ارزش داشته باشد، یک بسته کد رایانه ای ارزشمند شمرده می شود.
۴.تراکنش های بیت کوینی برگشت نا پذیرند.
شیوه های رایج پراخت (نظیر انتقال پول به صورت کارت به کارت یا از طریق چک) این قابلیت را دارند که از سوی بانک لغو شوند. اما تراکنش های صورت گرفته بیت کوینی برگشت ناپذیرند. همچنین هیچ بیمه ای برای پوشش خسارت کیف پول بیت کوینی وجود ندارد. اگر اطلاعات موجود بر روی هارد دیسک (ذخیره سرد) و یا حتی گذرواژه کیف پول تان را از دست دهید، دسترسی به کیف پول و در نتیجه، موجودی آن برای همیشه از دست خواهد رفت.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
راهنمای سفارش خریدی آسان ، سریع و ایمن را با ما تجربه کنید . برای خرید از ایران وب سایت پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود ، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. ادامه... قوانین و ضوابط در استفاده از خدماتی که گروه ایران وب سایت ( که از این پس در اینجا "گروه ایران وب سایت" نامیده می شود) شرایط و ضوابطی که در اینجا ذکر خواهد شد، حکم فرما خواهد بود. شما از این پس در اینجا با نام "مشتری" یاد خواهد شد و از شرایط و ضوابط استفاده تحت عنوان "سند" یاد خواهد شد. این سند به علاوه فرم های سفارش(که در ادامه تعریف خواهد شد) و هر موافقت نامه یا قرارداد خدمات گروه ایران وب سایت (که در ادامه تعریف خواهد شد) که بین گروه ایران وب سایت و مشتری وجود دارد، بیانگر تفاهم و درک متقابل بین گروه ایران وب سایت و مشتری است. مگر مواقعی که به طور کتبی و صریح خلاف آنچه در این سند آمده توافق گردد، این سند بر هر قرارداد دیگری(چه کتبی، چه شفاهی و غیره) ارجح خواهد بود. ادامه... سوالات متداول گروه ایران وب سایت خود را موظف می داند تا به جهت سهولت در بررسی و انتخاب خدمات مورد نظر خود در این قسمت به سوالات متداول کاربران گرامی به صورت پیاپی پیش می آید پاسخ داده شده است در صورتی که سوالات شما در این قسمت نیست لطفا با واحد تماس با ما و یا پشتیبانی ایران وب سایت تماس حاصل فرمایید. ایران وب سایت چیست؟ گروه ایران وب سایت یکی از تخصصی ترین گروه های طراحی سایت در ایران است که خدمات طراحی وب سایت تحت زبان برنامه نویسیMicrosoft ASP.net، بهینه سازی سایت و بازاریابی اینترنتی را همگام با تکنولوژی روز دنیا ارائه می نماید. گروه ایران وب سایت بهمراه تیم مجرب و با تلفیق تکنیک های روز برنامه نوبسی و طراحی وب ، گرافیک و ارایه روش ها و راهکارهای بروز وب ، توانایی راه اندازی انواع وب سایت های مختلف با سبک های متفاوت را داشته و مفتخر به ارایه خدمات پشتیبانی 24 ساعته به مشتریان می باشد. تمرکز اصلی فعالیت گروه ایران وب سایت بر سه محور طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و بازاریابی اینترنتی است که در یک مجموعه برنامه ریزی و سازماندهی شده است تا بتواند جوابگوی بخش بسیار بزرگی از تقاضای بازار تخصصی طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و بازاریابی اینترنتی باشد.
logo-samandehi
به جهت هرگونه درخواست در خصوص مشاوره رایگان و خرید می توانید از راه های ارتباطی زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

مدیریت وب سایت: جعفر صفری
تلفن همراه: 09214198918
تهران / یاخچی آباد / خیابان 12 متری تاجیک / کوچه اسدی / پلاک 111 / طبقه سوم / واحد 6
تلفن: 55511480
 « به جهت ارتباط مستقیم با ما می توانید از شبکه های اجتماعی موجود در سایت نیز استفاده فرمایید »

ایمیل: info[AT]websiteir[DOT]com
آخرین اخبار
فناوری اثر انگشت درون نمایشگر

فناوری اثر انگشت درون نمایشگر

در حالی که انتظار می رود سال آینده میلادی محصولات زیادی به سنسور اثر انگشت درون نمایشگر مجهز شوند، برخی از شرکت ها در گوشی های خود از این ویژگی استفاده کرده اند.
سنسور اثر انگشت یکی از مهم ترین قطعات در گوشی های هوشمند محسوب می شود که با معرفی آن انقلابی در امنیت این محصولات ایجاد شد. به تازگی برخی شرکت ها موفق شده اند این اسکنر را به زیر نمایشگر منتقل کنند.
گوشی تاشدنی سامسونگ معرفی شد

گوشی تاشدنی سامسونگ معرفی شد

از مدت ‌ها پیش زنجیره‌ ی شایعات در رابطه با گوشی تا شدنی سامسونگ شکل گرفته بودند. اکنون این شرکت کره‌ ای در کنفرانس Unpacked 2019 به تمام گمانه ‌زنی‌ ها پایان داد. گوشی تاشدنی سامسونگ، موسوم به گلکسی فولد به دو نمایشگر از نوع AMOLED مجهز است. نمایشگر بیرونی ۴.۶ اینچی و نمایشگر بزرگ داخلی هم ۷.۳ اینچی است. کره‌ ای‌ ها نام Infinity Flex را برای این نمایشگر ۷.۳ اینچی برگزیده‌ اند. رزولوشن نمایشگر بیرونی گلکسی فولد ۸۴۰ در ۱۹۶۰ پیکسل است و نمایشگر بزرگ درونی هم دارای رزولوشن ۱۵۳۶ در ۲۱۵۲ پیکسل است.
کسب درآمد از یوتیوب

کسب درآمد از یوتیوب

کسب در آمد از یوتیوب
یوتیوب یکی از پربازدید ترین وب‌ سایت‌ های اینترنتی و دومین موتور جستجوی جهان است. فعالیت و تولید محتوا در این شبکه، کاربران زیادی را ثروتمند کرده است.
شاید کسب درآمد از یوتیوب برای بسیاری از کاربران ایرانی به‌ خاطر تحریم ‌ها، مسدود بودن وب ‌سایت و بسیاری موارد دیگر، امری محال به نظر برسد. اما به‌ هرحال کاربران فارسی ‌زبان در دیگر نقاط جهان یا حتی کاربران داخلی با استفاده از ابزار ها و واسطه‌ های موجود، می‌ توانند جریان درآمدی مناسبی را از این سرویس داشته باشند.
کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی چیست؟
اگر بتوانید در فضای اینترنت، هر نوع کسب و کار مجازی را ایجاد کنید و با بازاریابی اینترنتی آن را گسترش دهید، شما دارای یک کسب و کار مجازی هستید، اما نکته ی بسیار مهمی که وجود دارد، این است که در فضای اینترنت، کسب و کارهای بسیار زیادی را می توان راه اندازی کرد، مسئله این است که کدام یک از کسب و کارها می تواند برای شما سود آور باشد.
امروزه کسب درآمد از طریق شبکه های اجتماعی بسیار سخت شده است زیرا با توجه به افزایش کانال های تلگرام و پیام رسان های دیگر، شما باید برای شروع کسب و کار خود، سرمایه اولیه بسیار زیادی را آماده کنید، البته که هر نوع کسب و کاری احتیاج به بازاریابی اینترنتی دارد، اما بازاریابی اینترنتی یک وب سایت کاملا با کسب و کار های اینترنتی دیگر متفاوت است! زیرا شما می توانید با بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، بدون سرمایه اولیه، کسب و کار آنلاین خود را به افراد جامعه معرفی کنید.
youtelegraminstagramaparatgooglefacebookwhatsuptwiterlenzorlinkedin

جهت ارتباط با مدیریت کلیک کنید

09214198918

 
ارسال SMS مستقیم به مدیریت


[طراحی سایت و تبلیغات در گوگل با] ایران وب سایت

طراحی سایت