menuordersearch
websiteir.com

فروشگاه های اینترنتی

۱۳۹۷/۱۰/۱۳ پنج شنبه
(2)
(0)
فروشگاه های اینترنتی
فروشگاه های اینترنتی

فروشگاه های اینترنتی

فروشگاه اینترنتی چیست؟
اول بزارید یه توضیح مختصری در رابطه با دامنه توضیحات این مقاله بدهم و بعد بپردازیم به موضوع اصلی این مقاله. ما در این مقاله بیشتر قصد داریم شما را با اصطلاحات اصلی فروشگاه اینترنتی و نکات جالب فروشگاه های اینترنتی اشنا کنیم و در کل به مباحث جذاب در رابطه با فروشگاه های اینترنتی در ایران بپردازیم، و سعی می کنیم به واژه هایی که اصولا همه می دانند مثل فروشگاه چیست؟ یا فروشگاه اینترنتی چیست؟ خیلی مختصر اشاره کنیم، چرا که این اصطلاحات رو همه می دانند و توضیحات اضافی در رابطه با آنها این مقاله بسیار جذاب را کسل کننده خواهد کرد.
یه اشاره خیلی مختصر به مهم ترین واژه های حوزه فروشگاه های اینترنتی می کنیم و بعد می پردازیم به مباحث جذاب پایانه های مجازی.

اصطلاحات پایه فروشگاه های اینترنتی:
در این بخش از مقاله فروشگاه اینترنتی چیست، قصد داریم شما را با یک سری واژه های پایه در خصوص فروشگاه اینترنتی آشنا کنیم:

فروشگاه چیست؟

به مکانی که یکسری اجناس را برای فروش دارد به طور مختصر فروشگاه می گوییم، اصل این واژه در دنیای واقعی ما شکل گرفته است و میشه گفت این واژه از ابتدای به وجود امدن نخستین اجتماعات بین انسان ها نیز وجود داشته است و کم کم تکامل پیدا کردن است، پیس میشه گفت واژه خیلی جدیدی نیست و همه با آن اشنا هستیم، پس به همین میزان توضیحات بسنده می کنیم.

فروشگاه اینترنتی چیست؟

فروشگاه اینترنتی یا به انگلیسی Online Shop فروشگاه هایی هستند که در اینترنت و دنیای مجازی وجود دارند، به فروشگاه اینترنتی، فروشگاه انلاین یا به انگلیسی Online Storee نیز گفته می شود با این واژه خیلی کار داریم و جلوتر خیلی مفصل در رابطه با آن به توضیح خواهیم پرداخت اما در اینجا فعلا به همین میزان توضیحات بسنده می کنیم.

پایانه مجازی چیست؟

پایانه های مجازی در واقع همان فروشگاه های اینترنتی هستند، میشه گفت پایانه مجازی یک معنای دیگر برای فروشگاه مجازی یا همان فروشگاه اینترنتی هست، که البته خیلی در بین وب مستران رایج نیست و فروشگاه اینترنتی بیشتر در وب استفاده میشه.
درباره فروشگاه های اینترنتی بیشتر بدانید!
اگر کمی توضیحات فوق خسته کننده و تکراری بود عذر خواهی می کنیم ولی برای این که مقاله کاملی را به شما عزیزان ارائه به ناچار مجبور بودیم که اشاره ای به مفاهیم پایه داشته باشیم ، اما خوب به جای جذاب این مقاله رسیدیم، در رابطه با فروشگاه های اینترنی چقدر می دانید؟
شاید خیلی تا کنون به این موضوع فکر نکرده باشیم اما فروشگاه اینترنتی، واژه بسیار جذاب و پیچیده ای هست، پیچیده تر و جذاب تر از اون چیزی که تصورش رو کنید، ما در این جا فقط اشاره خیلی کوچکی به این پیچیدگی و جذابیت خواهیم کرد، و اگر استقبال بشه سعی می کنیم در مقالات آینده بیشتر به این موضوع بپردازیم.

تاریخچه فروشگاه اینترنتی
بزارید از تاریخچه فروشگاه اینترنتی شروع کنیم. در اینترنت که چرخی می زدیم، به تاریخچه جالبی در ویکی پدیا رسیدیم، واژه فروشگاه اینترنتی در واقع در سال ۱۹۹۱ شکل گرفته است، اقای تیم برنرز لی بنیان گذار و پایه گذار این واژه و تجارت الکترونیک در جهان بوده است و در واقع ایشون پدر تجارت الکترونیک در جهان هستند، در رابطه با تجارت الکترونیک هم در اینده سعی می کنم یک مقاله خیلی کاملی ارائه کنم، اما در اینجا خیلی از بحث اصلی خارج نمی شیم.
در سال که ۱۹۹۴ بانکداری آنلاین ایجاد شد، شرکت پیتزا هات اولین فروشگاه اینترنتی را در جهان راه اندازی کرد، و اولین فروش اینترنتی در دنیای وب شکل گرفته است، و اینجا بوده است که تازه کلمه ی فروشگاه اینترنتی به معنای واقعی شکل گرفته است، پس میشه گفت کلا ۲۵ سال هست که فروشگاه اینترنتی در جهان شکل گرفته است.
اتفاقات جالبی در این سال ها رخ داده است که از جمله مهم ترین آنها می تونم به ابداع ssl اشاره کنم. در همان سال شرکت نت اسکیپ ارتباط امنیت لایه انتقالSSL را ابداع و ایجاد کرد و همچنین در همان سال کمپانی آلمانی اینترشاپ Intershop اولین سیستم فروش اینترنتی خود را ایجاد کرد.
در سال های ۱۹۹۵ و ۱۹۹۶ بزرگترین فروشگاه های اینترنتی حال حاظر یعنی آمازون و ئی بی فعالیت خود را آغاز کردن، شرکت آمازون فعالیت خود را در سال ۱۹۹۵ آغاز نمود و شرکت ئی بی نیز فعالیت خود را در سال ۱۹۹۶ آغاز نمود.
تاریخچه فروشگاه اینترنتی در ایران
در این جا شاید برای شما سوال باشد که فروشگاه اینترنتی در ایران از چه سالی شکل گرفته است؟ در رابطه با این که تاریخچه فروشگاه اینترنتی در ایران دقیقا در چه سالی رقم خورده است متاسفانه اطلاعات دقیقی وجود ندارد، اما تاریخچه وب ایران برمیگرده به سال ۱۳۷۲ هجری شمسی، در سال ۱۳۷۳ ایران نیز به شبکه اینترنت پیوست. نخستین رایانه که در ایران به اینترنت متصل شد مرکز تحقیقات فیزیک نظری در ایران بوده است. طراحی سایت در ایران میشه گفت از اواخر سال های ۷۰ تا اوایل ۸۰۰ شکل گرفته است.
و میشه گفت حدود سال های ۸۰ تا ۸۵ اولین فروشگاه های اینترنتی در ایران شکل گرفته اند، یعنی در واقع واژه فروشگاه اینترنتی از ۱۰ تا ۱۵ سال پیش در ایران شکل گرفته است، یکی از اولین و بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران - دیجی کالا بوده است که در سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را آغاز کرده است و در حال حاظر یکی از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی در ایران است.
پس میشه گفت فروشگاه اینترنتی در ایران هنوز واژه تازه و جدیدی هست، و در مقابل فروشگاه های واقعی بسیار جوان هست، شاید تا این جا با برخی از جذابیت های این واژه آشنا شده باشید، اما جذابیت و پیچیدگی اصلی این واژه را در ادامه بیشتر متوجه خواهید شد.

بررسی فروشگاه های اینترنتی و فروشگاه های واقعی
در این بخش از مقاله فروشگاه اینترنتی چیست، به جذاببت های فروشگاه اینترنتی داریم نزدیک میشیم، و میشه گفت یکی از جذاب ترین بخش های این مقاله، بررسی فروشگاه های اینترنتی و فروشگاه های واقعی هستند و اینجاست که می توانید با پیچیدگی ها و جذابیت های واقعی این واژه آشنا بشید.
با به وجود آمدن فروشگاه های اینترنتی کار ها بسیار ساده تر شد و بازدهی خیلی بیشتر شده است، راه اندازی یک فروشگاه در دنیای واقعی کار ساده ای نیست، ولی راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی در دنیای مجازی در حال حاظر به مراتب ساده تر از راه اندازی یک فروشگاه واقعی هست و بازدهی نیز بسیار بالا تر هست.
برای این که با این موضوع بیشتر آشنا بشیید با چند مثال ساده این موضوع رو بررسی میکنیم.
فرض میکنیم می خواهیم با حداقل هزینه کسب و کاری را برای فروش اجناس برای یک ماه راه اندازی کنیم، در دنیای مجازی شما با کمترین هزینه در حال حاظر می توانید یک فروشگاه اینترنی راه اندازی کنید.
در دنیای واقعی و حقیقی برای تهیه مکانی برای فروش اجناس شما حداقل به چند میلیون سرمایه نیاز دارید، ولی برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی، برای تهیه فضای میزبانی سایت تون تنها به چند صد هزار تومن سرمایه نیاز دارید.
اگر فرض رو بر این بزاریم که با کلا یک میلیون تومان در دنیای واقعی می توانیم مکانی رو برای فروشگاه و محل فروش خود تهیه کنیم. (که البته خودتون حتما می دونید که در ایران با چنین سرمایه ای هیچ جایی را نمیشه تهیه کرد).
شما با ۱۰۰ هزار تومان یا چند هزار تومان می توانید یک فضای مناسبی رو برای میزبانی سایتتون تهیه کنید، این فضای میزبانی در دنیای وب مثل همان محل فروش شما هست، با حدود یک میلیون تومان در دنیای واقعی میشه یک حداقل فضا رو می توانیم تهیه کنیم اما با این سرمایه در دنیای مجازی می توانیم یک فضای مناسب و نسبتا خوب تهیه کنیم.
این بررسی هزینه ها فقط مقایسه یک مورد از هزینه های راه اندازی یک فروشگاه واقعی و فروشگاه مجازی بود، خودتون حتما میدونید فروشگاهی که ظاهر مناسبی نداشته باشد، اجناس مناسبی نداشته باشد نمی تواند فروش خوبی رو داشته باشد.
هر هزینه ای که در دنیای واقعی وجود دارد در دنیای مجازی هم وجود دارد اما معمولا با ۱/۱۰ هزینه هایی که در دنیای واقعی میشه یک فروشگاه راه اندازی کرد در فضای مجازی میتوان فروشگاه راه اندازی کرد.

بازدهی بسیار بالاتر فروشگاه های مجازی نسبت به فروشگاه های واقعی
در فروشگاه های واقعی شما معمولا خیلی محدود هستید، افراد خاصی مشتریان شما خواهند بود، افرادی که محل سکونت انها نزدیک فروشگاه شما هست اکثر مشتریان شما را تشکیل می دهند و حداکثر شاید موارد محدودی مشتری از کل شهر داشته باشید.
بزارید این مثال را باز تر کنیم، اگر شهری که محل کسب و کار، فروشگاه شما هست حداکثر ۱ میلیون جمعیت داشته باشد، معمولا حداکثر مشتریان شما در بهترین وضعیت حدود ۱ میلیون خواهد بود.
و اگر بخواهید در شهر های دیگر هم مشتری داشته باشید باید شعبات مختلفی را در شهر های مختلف ایجاد کنید و باز هم هزینه کنید.ولی در فروشگاه اینترنتی شما محدودیت ندارید، اگر در ایران - تهران هستید، علاوه بر تهران، مشتریان شما می توانند از کل ایران باشند، وب سایت شما به صورت جهانی برای تمامی کاربران دنیای وب در دسترس خواهد بود، پس حتی کل جمعیت وب می توانند مشتری شما باشند!
اگر بخواهیم باز با امار و ارقام بررسی کنیم، اگر هر شهری در ایران ۱ میلیون جمعیت داشته باشد، وقتی شما یک فروشگاه در تهران داشته باشید، معمولا در بهترین شرایط حداکثر مشتریان شما یک میلیون نفر خواهد بود، اما در دنیای مجازی می توانید از کل ایران هم مشتری داشته باشید، ایران حدود ۴۰ شهر دارد و اگر همانند بالا بخواهیم بررسی کنیم طبق مشتریان شما حدودا ۴۰ میلیون هست.

کار کردن در فضای مجازی به مراتب راحت تر از کار کردن در فضای واقعی هست.
با این که کار کردن در فضای مجازی مشکلات خاص خود را دارد ولی جذابیت ها و سادگی کار کردن در دنیای مجازی خیلی بیشتر است، به طور معمول در فروشگاه های واقعی، تا زمانی که فروشگاه شما باز هست و پرسنل وجود دارد، فروشگاه شما فروش دارید، اما در فروشگاه های مجازی حتی بدون حضور پرسنل هم با سیستم اتوماسیون بسیار قوی که معمولا فروشگاه های اینترنتی دارند می توانید به صورت ۲۴ ساعته فروش داشته باشید.
روند مشاهده کالا، پرداخت و تحویل در فروشگاه های اینترنتی معمولا با استفاده از اتوماسیون فروشگاه به صورت اتوماتیک انجام می شود و نیازی به پرسنل برای انجام آن ندارید، در صورتی که در فروشگاه های واقعی نیاز به پرسنلی برای نمایش کالا، دریافت هزینه و تحویل دارید.
این ها نمونه هایی از جذابیت های فروشگاه های اینترنتی بودند، ما در این مقاله فروشگاه اینترنتی چیست؟، سعی کردیم به برخی از مهم ترین جذابیت های یک فروشگاه اینترنتی اشاره کنیم، این حذابیت ها خیلی بیشتر از این چند مورد هستند که انشالله در صورت استقبال شما کاربران گرامی از این مقاله سعی میکنیم باز هم مقالات حوزه فروشگاه اینترنتی و تجارت الکترونیک را ادامه دهیم، امیدواریم تا این جای مقاله از مطالعه و مشاهده این مقاله لذت برده باشید.

از کدام فروشگاه های اینترنتی باید خرید کنیم و از کدام فروشگاه های اینترنتی نباید خرید کنیم ؟
این مبحث خودش میتونه یک مقاله جداگانه باشه، اما باتوجه به این که این سئوال تقریبا یکی از مهم ترین سئوالات کاربران در حوزه فروشگاه های اینترنتی هست نمیتوانیم در مقاله فروشگاه اینترنتی چیست به آن اشاره نکینم، پس در این رابطه مختصری توضیح خواهیم داد.
در چند سال گذشته برای فعالیت در دنیای مجازی نیاز به هیچ مجوزی نبود، اما طی چند سال اخیر برای اعتماد سازی بیشتر کاربران به خرید های اینترنتی از فروشگاه های مجازی مجوز های نیز برای فروشگاه های اینترنی ارائه شد، نمونه این مجوز ها نماد اعتماد الکترونیک بود.
پیشنهاد ما نیز برای خرید های اینترنتی این هست که بیشتر سعی کنید از فروشگاه هایی خرید های خود را انجام بدید که دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند، و از فروشگاه هایی که فاقد نماد اعتماد الکترونیک هستند سعی کنید با احتیاط بیشتری خرید کتید و یا ترجیجا از فروشنده های نامعتبر خرید نکنید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
راهنمای سفارش خریدی آسان ، سریع و ایمن را با ما تجربه کنید . برای خرید از ایران وب سایت پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود ، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. ادامه... قوانین و ضوابط در استفاده از خدماتی که گروه ایران وب سایت ( که از این پس در اینجا "گروه ایران وب سایت" نامیده می شود) شرایط و ضوابطی که در اینجا ذکر خواهد شد، حکم فرما خواهد بود. شما از این پس در اینجا با نام "مشتری" یاد خواهد شد و از شرایط و ضوابط استفاده تحت عنوان "سند" یاد خواهد شد. این سند به علاوه فرم های سفارش(که در ادامه تعریف خواهد شد) و هر موافقت نامه یا قرارداد خدمات گروه ایران وب سایت (که در ادامه تعریف خواهد شد) که بین گروه ایران وب سایت و مشتری وجود دارد، بیانگر تفاهم و درک متقابل بین گروه ایران وب سایت و مشتری است. مگر مواقعی که به طور کتبی و صریح خلاف آنچه در این سند آمده توافق گردد، این سند بر هر قرارداد دیگری(چه کتبی، چه شفاهی و غیره) ارجح خواهد بود. ادامه... سوالات متداول گروه ایران وب سایت خود را موظف می داند تا به جهت سهولت در بررسی و انتخاب خدمات مورد نظر خود در این قسمت به سوالات متداول کاربران گرامی به صورت پیاپی پیش می آید پاسخ داده شده است در صورتی که سوالات شما در این قسمت نیست لطفا با واحد تماس با ما و یا پشتیبانی ایران وب سایت تماس حاصل فرمایید. ایران وب سایت چیست؟ گروه ایران وب سایت یکی از تخصصی ترین گروه های طراحی سایت در ایران است که خدمات طراحی وب سایت تحت زبان برنامه نویسیMicrosoft ASP.net، بهینه سازی سایت و بازاریابی اینترنتی را همگام با تکنولوژی روز دنیا ارائه می نماید. گروه ایران وب سایت بهمراه تیم مجرب و با تلفیق تکنیک های روز برنامه نوبسی و طراحی وب ، گرافیک و ارایه روش ها و راهکارهای بروز وب ، توانایی راه اندازی انواع وب سایت های مختلف با سبک های متفاوت را داشته و مفتخر به ارایه خدمات پشتیبانی 24 ساعته به مشتریان می باشد. تمرکز اصلی فعالیت گروه ایران وب سایت بر سه محور طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و بازاریابی اینترنتی است که در یک مجموعه برنامه ریزی و سازماندهی شده است تا بتواند جوابگوی بخش بسیار بزرگی از تقاضای بازار تخصصی طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و بازاریابی اینترنتی باشد.
logo-samandehi
به جهت هرگونه درخواست در خصوص مشاوره رایگان و خرید می توانید از راه های ارتباطی زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

مدیریت وب سایت: جعفر صفری
تلفن همراه: 09214198918
تهران / یاخچی آباد / خیابان 12 متری تاجیک / کوچه اسدی / پلاک 111 / طبقه سوم / واحد 6
تلفن: 55511480
 « به جهت ارتباط مستقیم با ما می توانید از شبکه های اجتماعی موجود در سایت نیز استفاده فرمایید »

ایمیل: info[AT]websiteir[DOT]com
آخرین اخبار
فناوری اثر انگشت درون نمایشگر

فناوری اثر انگشت درون نمایشگر

در حالی که انتظار می رود سال آینده میلادی محصولات زیادی به سنسور اثر انگشت درون نمایشگر مجهز شوند، برخی از شرکت ها در گوشی های خود از این ویژگی استفاده کرده اند.
سنسور اثر انگشت یکی از مهم ترین قطعات در گوشی های هوشمند محسوب می شود که با معرفی آن انقلابی در امنیت این محصولات ایجاد شد. به تازگی برخی شرکت ها موفق شده اند این اسکنر را به زیر نمایشگر منتقل کنند.
گوشی تاشدنی سامسونگ معرفی شد

گوشی تاشدنی سامسونگ معرفی شد

از مدت ‌ها پیش زنجیره‌ ی شایعات در رابطه با گوشی تا شدنی سامسونگ شکل گرفته بودند. اکنون این شرکت کره‌ ای در کنفرانس Unpacked 2019 به تمام گمانه ‌زنی‌ ها پایان داد. گوشی تاشدنی سامسونگ، موسوم به گلکسی فولد به دو نمایشگر از نوع AMOLED مجهز است. نمایشگر بیرونی ۴.۶ اینچی و نمایشگر بزرگ داخلی هم ۷.۳ اینچی است. کره‌ ای‌ ها نام Infinity Flex را برای این نمایشگر ۷.۳ اینچی برگزیده‌ اند. رزولوشن نمایشگر بیرونی گلکسی فولد ۸۴۰ در ۱۹۶۰ پیکسل است و نمایشگر بزرگ درونی هم دارای رزولوشن ۱۵۳۶ در ۲۱۵۲ پیکسل است.
کسب درآمد از یوتیوب

کسب درآمد از یوتیوب

کسب در آمد از یوتیوب
یوتیوب یکی از پربازدید ترین وب‌ سایت‌ های اینترنتی و دومین موتور جستجوی جهان است. فعالیت و تولید محتوا در این شبکه، کاربران زیادی را ثروتمند کرده است.
شاید کسب درآمد از یوتیوب برای بسیاری از کاربران ایرانی به‌ خاطر تحریم ‌ها، مسدود بودن وب ‌سایت و بسیاری موارد دیگر، امری محال به نظر برسد. اما به‌ هرحال کاربران فارسی ‌زبان در دیگر نقاط جهان یا حتی کاربران داخلی با استفاده از ابزار ها و واسطه‌ های موجود، می‌ توانند جریان درآمدی مناسبی را از این سرویس داشته باشند.
کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی چیست؟
اگر بتوانید در فضای اینترنت، هر نوع کسب و کار مجازی را ایجاد کنید و با بازاریابی اینترنتی آن را گسترش دهید، شما دارای یک کسب و کار مجازی هستید، اما نکته ی بسیار مهمی که وجود دارد، این است که در فضای اینترنت، کسب و کارهای بسیار زیادی را می توان راه اندازی کرد، مسئله این است که کدام یک از کسب و کارها می تواند برای شما سود آور باشد.
امروزه کسب درآمد از طریق شبکه های اجتماعی بسیار سخت شده است زیرا با توجه به افزایش کانال های تلگرام و پیام رسان های دیگر، شما باید برای شروع کسب و کار خود، سرمایه اولیه بسیار زیادی را آماده کنید، البته که هر نوع کسب و کاری احتیاج به بازاریابی اینترنتی دارد، اما بازاریابی اینترنتی یک وب سایت کاملا با کسب و کار های اینترنتی دیگر متفاوت است! زیرا شما می توانید با بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، بدون سرمایه اولیه، کسب و کار آنلاین خود را به افراد جامعه معرفی کنید.
youtelegraminstagramaparatgooglefacebookwhatsuptwiterlenzorlinkedin

جهت ارتباط با مدیریت کلیک کنید

09214198918

 
ارسال SMS مستقیم به مدیریت


[طراحی سایت و تبلیغات در گوگل با] ایران وب سایت

طراحی سایت