menuordersearch
websiteir.com

کسب درآمد از یوتیوب

۱۳۹۷/۱۰/۲۷ پنج شنبه
(3)
(0)
کسب درآمد از یوتیوب
کسب درآمد از یوتیوب

کسب در آمد از یوتیوب

یوتیوب یکی از پربازدید ترین وب سایت‌‌‌‌های اینترنتی و دومین موتور جستجوی جهان است. فعالیت و تولید محتوا در این شبکه، کاربران زیادی را ثروتمند کرده است.
شاید کسب درآمد از یوتیوب برای بسیاری از کاربران ایرانی به خاطر تحریم ها، مسدود بودن وب سایت و بسیاری موارد دیگر، امری محال به نظر برسد. اما به هرحال کاربران فارسی زبان در دیگر نقاط جهان یا حتی کاربران داخلی با استفاده از ابزار ها و واسطه‌‌‌‌های موجود، می‌توانند جریان درآمدی مناسبی را از این سرویس داشته باشند.

روزانه در کل جهان، ۵ میلیارد ویدیو در یوتیوب تماشا می‌شود. به علاوه، کاربران این سرویس زمان زیادی را در آن صرف می‌کنند و همین مورد، این یوتیوب را به یکی از برترین وب سایت‌‌‌‌های جهان تبدیل کرده است. میانگین حضور هر کاربر در یوتیوب ۴۰ دقیقه است که در مقایسه با بسیاری از سرویس‌‌‌‌های اینترنتی، یک رکورد شکنی عجیب محسوب می‌شود. این آمار نسبت به سال گذشته، افزایش ۵۰ درصدی داشته است.
مزیت‌‌‌‌های فعالیت در یوتیوب و تولید محتوا در آن، بر هیچ کس پوشیده نیست. به علاوه، در کنار مواردی همچون بازاریابی و جذب مشتری برای کسب وکار ها، اشخاص عادی نیز می‌توانند با کمی خلاقیت و استفاده از ابزار‌‌‌‌های صحیح، درآمد خود را در این سرویس تضمین کنند. در ادامه ی این مطلب زومیت، به آموزشی جامع در مورد راه اندازی سیستم درآمد در یوتیوب، راهکار‌‌‌‌های دیگر به جز تبلیغات و نکاتی برای تولید محتوای ویدیویی بهتر می‌پردازیم.
یوتیوب یک آکادمی آنلاین برای علاقه مندان به کسب درآمد راه اندازی کرده و مراحل مختلف این مسیر را به خوبی توضیح داده است. تمرکز اصلی این آکادمی، روی کسب درآمد از طریق نمایش تبلیغات قرار دارد اما قطعا راه‌‌‌‌های دیگری همچون هدایت ترافیک به وب سایت‌‌‌‌های فروشگاهی یا فروش واسطه ای نیز می‌توانند در یوتیوب به کار گرفته شوند. به هرحال ما ابتدا به آموزش‌‌‌‌های کلی خود این سرویس، برای را ه اندازی یک کانال درآمد زا می‌پردازیم.

کسب درآمد از تبلیغات
مانند هر سرویس اینترنتی دیگر، در اینجا هم هنوز محتوا پادشاهی می‌کند. در نتیجه، اولین ماده ی لازم برای داشتن یک کانال ویدیویی درآمدزا، مجموعه ای از مخاطبان طرفدار و وفادار است که با جریانی ثابت از محتوای جذاب ویدیویی، تغذیه می‌شوند. در واقع، اکثر کانال‌‌‌‌های درآمد زای یوتیوب مانند PewDewPie و Unboxtherapy پیش از شروع به کسب درآمد، این جریان مخاطب را ایجاد کرده اند. این جذب مخاطب نیز با ارائه ی محتوای با کیفیت و پایدار انجام شده است که در بخش‌‌‌‌های بعدی به چگونگی تولید هرچه بهتر آن، می‌پردازیم. مراحل زیر، نحوه ی آماده سازی کانال برای کسب درآمد از طریق تبلیغات را آموزش می‌دهند.
قدم اول صاحبان کانال‌‌‌‌های یوتیوب، ثبت نام در برنامه ی Partner Program این سرویس است. پس از آن، یوتیوب به بررسی محتوا و مخاطبان کانال می‌پردازد و به محض این که آمار بازدید به بیش از ۴ هزار ساعت در سال برسد، مجوز ورود به سیستم درآمد تبلیغاتی صادر می‌شود. البته تعداد مشترکان نیز در این مدت باید به هزار نفر رسیده باشد. یوتیوب در همین مرحله ی اولیه، محتوای اختصاصی و با کیفیت را هدف تمرکز سیستم اعتبارسنجی خود قرار داده تا تنها تولید کنندگان حرفه ای و هدف مند، به کسب درآمد از این طریق بپردازند.
در مرحله ی بعدی، باید کانال را برای ورود به سیستم درآمد زایی یوتیوب آماده کرد. پس از ورود به اکانت یوتیوب، در سرویس creatoracademy.youtube.com وارد پروفایل شده و قسمت Monetization را انتخاب کنید. پس از آن نوبت به ثبت نام در سرویس AdSense می‌رسد که با توجه به مسدود بودن در ایران، باید از طریق واسطه ها یا افرادی در خارج از کشور انجام شود. اتصال کانال یوتیوب به اکانت ادسنس، پیگیری تبلیغات، مشاهده ی آنها، کلیک‌‌‌‌های انجام شده و در نهایت، واریز درآمد کسب شده را تضمین می‌کند.
پس از انجام مراحل فوق، نوبت به آماده سازی محتوای مجاز برای کسب درآمد از طریق تبلیغات می‌رسد. در واقع در این بخش، یوتیوب قوانین محکمی برای تضمین کیفیت و همچنین انطباق محتوا با قوانین کپی رایت دارد. به همین دلیل در آموزش آکادمی این سرویس نیز بخشی مهم برای توضیح ویدیو‌‌‌‌های با قابلیت درآمد اختصاص دارد.

شرط اول یوتیوب و شرکت مالک آن یعنی گوگل برای ویدیو‌‌‌‌های با هدف کسب درآمد، مناسب بودن آنها برای تبلیغات است. شروط اولیه برای مناسب بودن ویدیو در این بخش، رعایت قوانین کلی یوتیوب مانند عدم انتشار محتوای توهین آمیز یا موارد دیگر است. البته شرایط کسب درآمد از تبلیغات کمی جزئی تر از قوانین اولیه ی سرویس هستند و به همین دلیل، صاحبان کانال ها باید هر دو مورد را مطالعه کنند.
اگر قصد دارید تنها در برخی ویدیو ها، استاندارد‌‌‌‌های تبلیغاتی را رعایت کنید، این امکان وجود دارد که برای ویدیو‌‌‌‌های دیگر، درآمد تبلیغاتی را لغو کنید. در واقع، اگر کانالی با هدف کسب درآمد تبلیغاتی فعالیت کند و این امکان را در ویدیو‌‌‌‌های ناهماهنگ با قوانین درآمدی غیرفعال نکند، امکان حذف آن از سرویس وجود دارد.
علاوه بر مواردی همچون توهین، تبلیغات مواد مخدر، نژاد پرستی و موارد مشابه، کپی رایت محتوای استفاده شده در ویدیو نیز اهمیت بالایی برای کسب درآمد دارد. به عنوان مثال اگر شما در ویدیوی خود از موسیقی پس زمینه ای استفاده کنید که شامل قوانین کپی رایت باشد، امکان غیرمجاز شدن آن محتوا وجود دارد. در واقع شما باید برای استفاده از آن موسیقی، از صاحب اثر مجوز لازم را دریافت کنید.

پس از حصول اطمینان از مناسب بودن ویدیو ها برای تبلیغات، باید آشنایی کلی با انواع تبلیغات در یوتیوب را کسب کنید. تبلیغات این سرویس ویدیویی در انواع ابعاد و فرمت ها در ویدیو‌‌‌‌های شما نمایش داده خواهند شد. یوتیوب، ۶ نوع تبلیغات متنوع برای ویدیو ها پیشنهاد می‌کند که به صورت نمایش کارت کنار ویدیو، نمایش ویدیوی تبلیغاتی پیش از ویدیوی اصلی یا بنر‌‌‌‌های شناور روی تصویر ویدیوی اصلی، قابل انتخاب هستند. انتخاب نوع تبلیغات، بسته به محتوای ویدیوی شما باید انجام شود تا علاوه بر کسب درآمد مناسب، جذابیت محتوا را نیز نزد مخاطب کاهش ندهد.
فراموش نکنید که برخی از کاربران یوتیوب، در سرویس Premium این سایت ثبت نام کرده و از امکاناتی همچون مشاهده ی ویدیو بدون تبلیغات استفاده می‌کنند. یوتیوب برای تشویق هرچه بیشتر تولید کنندگان به ساخت محتوا، امکان کسب درآمد از این کاربران را نیز فراهم کرده است. در این حالت، شما از زمانی که کاربران پرمیوم برای دیدن ویدیوهایتان صرف کرده اند، درآمد کسب می‌کنید. در واقع محتوای باکیفیت شما باعث می‌شود حتی بدون نشان دادن تبلیغات نیز درآمد داشته باشید.

 

 

روش‌‌‌‌های دیگر کسب درآمد از یوتیوب
همان طور که دیدید، تبلیغات یکی از روش‌‌‌‌های خاص و با پیش نیاز‌‌‌‌های متعدد برای کسب درآمد از یوتیوب بوده، اما آمار بالای کاربران این سرویس و جذابیت روزافزون محتوای ویدیویی برای کاربران، امکان کسب درآمد از راه‌‌‌‌های دیگر را نیز فراهم کرده است. در نتیجه، اگر محدودیت‌‌‌‌های دسترسی و ثبت نام در سرویس‌‌‌‌های تبلیغاتی، شما را از کسب درآمد از طریق تبلیغات منصرف کرد، می‌توانید راهکار‌‌‌‌های جایگزین را نیز در نظر داشته باشید.
یکی از راه‌‌‌‌های مستقیم کسب درآمد که البته باز هم نوعی تبلیغات است، تبلیغ برند‌‌‌‌های مختلف در خود ویدیو است. در این روش، اگر شما جامعه ی مخاطبان مناسبی داشته باشید، می‌توانید سفارش تأمین محتوا برای برند‌‌‌‌های مشهور یا حتی کوچک را دریافت کرده و ویدیویی اختصاصی برای آنها تولید کنید. کانال‌‌‌‌های متعدد بررسی گجت‌‌‌‌های الکترونیکی نمونه ای از این نوع درآمد هستند که پس از مدتی، با دریافت هزینه از برند‌‌‌‌های معروف، بررسی محصولات جدید آنها را در قالب ویدیو انجام می‌دهند.
فروش واسطه ای، یکی از دیگر روش‌‌‌‌های کسب درآمد از یوتیوب است که طرفداران زیادی هم دارد. در این روش، شما پس از جذب مخاطب مناسب، در بخش توضیحات ویدیوی خود لینک خرید محصولات را وارد می‌کنید. در صورت فروش این محصولات، شما به عنوان عامل بازاریابی، درصدی از مبلغ محصول را دریافت خواهید کرد.

یکی دیگر از راهکار هایی که برای کانال‌‌‌‌های با مخاطب بسیار زیاد و وفادار مناسب است، دریافت هزینه ی ماهانه ی عضویت کانال است. این کانال ها، در سرویس هایی مانند Patreon ثبت نام می‌کنند و کاربران آنها تنها در صورت پرداخت مبلغ مشخص، اجازه ی مشاهده ی محتوا را خواهند داشت. با یک جامعه ی خوب از مخاطبان (حتی هزار نفر) و دریافت هزینه ای هرچند پایین مثلا یک دلار در ماه، می‌توان درآمدی ثابت را با این روش کسب کرد.

چگونه محتوای جذاب تولید کنیم؟
همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد، محتوا عنصر اصلی کسب درآمد در یوتیوب است. به بیان دیگر، مرحله ی اول برای جذب مخاطب و سپس تبدیل کردن آنها به منبع درآمد، تولید ویدیو هایی است که افراد را به مراجعه ی دائمی به کانال شما تشویق کرده و حتی در مراحلی بالاتر، آنها را مجاب به پرداخت حق عضویت کند. در این بخش، به طور خلاصه به راهکار هایی برای جذاب تر کردن محتوای ویدیویی می‌پردازیم. فراموش نکنید که این راهکارها نه تنها در یوتیوب، بلکه در هر سرویس انتشار ویدیوی آنلاین دیگر نیز راه گشا هستند.
تجهیزات
شاید در قدم اول، تجهیزات حرفه ای و استودیو‌‌‌‌های مجهز را پیش نیاز اصلی تولید ویدیو‌‌‌‌های با کیفیت در یوتیوب بدانید. هرچند این ابزارها هم به پیشرفت سریع تر کمک می‌کنند اما در واقعیت، ماهیت و محتوای ارائه شده در ویدیو، اهمیت بیشتری دارد. در نتیجه، حتی با یک گوشی هوشمند در کنار یک طرح و برنامه ریزی خوب برای تولید محتوا، می‌توان آینده ی روشنی را برای کانال ویدیویی متصور شد.
در اینجا، ۲ مورد بیش از همه نیاز به توجه دارند و جذابیت ویدیوی شما را بیشتر می‌کنند. صرف نظر از ابزار مورد استفاده، ابتدا باید لرزش ویدیو را به حداقل برسانید. هیچ کاربری دوست ندارد که روزانه به ویدیوهایی با لرزش بالا و تصویر تار نگاه کند. المان مهم بعدی، صدای ویدیو است که باید بدون نویز، واضح و با کیفیت باشد. موسیقی زمینه برخی اوقات در این بخش مفید است اما باید مراقب قوانین کپی رایت آن باشید.

برنامه ریزی و انتخاب موضوع
پس از کسب اطمینان از کیفیت این دو مورد، نوبت به مهم ترین بخش یعنی برنامه ریزی زمانی می‌رسد. ویدیو نیز مانند هر محتوای دیجیتال دیگر، باید منظم و پیوسته تولید و پخش شود. به بیان دیگر باید پیش از شروع هر کار، یک تقویم محتوایی برای این بخش طراحی کنید. انتخاب موضوع، طول ویدیو ها، زمان و توالی انتشار، مواردی هستند که باید در این بخش مد نظر قرار دهید.
برای برنامه ریزی محتوایی و آماده کردن موضوع و حتی داستان ویدیو ها، چند موضوع بیش از بقیه مفید خواهد بود. ویدیو‌‌‌‌های آموزشی و سرگرمی همیشه در صدر پربازدید ترین محتوای یوتیوب قرار دارند. آموزش آشپزی، ورزش و بدنسازی، ساخت کاردستی یا DIY، آموزش‌‌‌‌های سبک زندگی، ویدیو بلاگ و موارد این چنینی، از جذابیت بالایی در بین مصرف کنندگان محتوای ویدیویی برخوردارند.
کارشناسان محتوای ویدیویی، یک عبارت کوتاه را برای توصیه ی انتخاب موضوع محتوا استفاده می‌کنند: آیا ویدیوی شما باعث می‌شود که کاربران احساس بهتری در زندگی داشته باشند؟ همین سوال ساده شما را در مسیر طراحی راهنمایی خواهد کرد. در نتیجه، تولید محتوایی پر از اطلاعات تکراری یا ارسال موج منفی، نگرانی و ناراحتی، هیچ گاه مخاطب بالایی جذب نخواهد کرد.

گروه مخاطبان
انتخاب گروه مخاطبان، بخش مهم دیگر در تولید ویدیو است. برخی تولید کنندگان محتوا از همان ابتدا تلاش می‌کنند تا تمامی کاربران دنیا را به سمت خود جذب کنند و عموما نیز در این مسیر دلزده می‌شوند. قطعا تولید محتوایی که برای همه ی مردم جذاب باشد، نیاز به تجربه ای بسیار زیاد در امر تهیه کنندگی ویدیو دارد و شاید تولید کنندگان شخصی در این سبک، به تعداد انگشتان دو دست هم نرسد.
راه کار مفید برای انتخاب گروه مخاطبان، کوچک کردن ابعاد آنها و تلاش برای جلب توجه دائمی همین گروه کوچک است. به عنوان مثال، بسیاری از کانال‌‌‌‌های موفق یوتیوب، مخصوص علاقه مندان به بازی هستند. کانال‌‌‌‌های متعددی نیز برای علاقه مندان به ورزش و بدنسازی وجود دارد. این کانال ها با تمرکز بر گروه اختصاصی خود، محتوای جذاب برای آنها تولید می‌کنند و همین گروه، وقتی در ابعاد جهانی به محتوای کانال جذب می‌شود، تعداد کاربران را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد.

تعامل با مخاطبان
ارتباط با مخاطبان در دنیای امروز کسب و کار، از پیش نیاز‌‌‌‌های اصلی هر فعالیت است. درواقع کاربران کانال شما انتظار دارند تا همیشه، رفتاری دوستانه داشته باشید و به سؤالات، نظرات و انتقادات آنها واکنش نشان دهید. کانالی که تنها به تولید محتوا پرداخته و ارتباطی با مخاطبان ندارد، شبیه یک ماشین است که هرچند جذاب، اما نمی‌تواند دوستی دائاست.
برای تعامل هرچه بهتر با مخاطبان، پاسخ به همه ی نظرات آنها در ابتدای فعالیت کانال، الزامی است. البته پس از افزایش تعداد کاربران، قطعا توانایی پاسخ به همه ی نظرات ممکن نخواهد بود اما می‌توان با برنامه ریزی‌‌‌‌های صحیح، هرازچندگاهی محتوایی با تکیه بر نظرات آنها تولید کرد. فراموش نکنید تهیه کنندگان حرفه ای محتوا، منتظر صحبت یا اظهار نظر مخاطبان نمی‌مانند و در ویدیو ها، آنها را به ارسال نظر و سؤال تشویق می‌کنند.
تعامل، تنها با کاربران کانال خودتان انجام نمی‌شود. شما می‌توانید با ارتباط سازنده و برقراری مکالمه با دیگر فعالان و تولید کنندگان محتوا در یوتیوب، خود را به عنوان کاربری فعال نشان دهید. چه بسا همین ارتباطات، منجر به همکاری و تولید ویدیو‌‌‌‌های حرفه ای تر توسط شما شود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
گروه ایران وب سایت یکی از تخصصی ترین گروه‌‌‌‌های طراحی سایت در ایران است که خدمات طراحی وب سایت، بهینه سازی سایت و بازاریابی اینترنتی را همگام با تکنولوژی روز دنیا ارائه می‌نماید.
گروه ایران وب سایت بهمراه تیم مجرب و با تلفیق تکنیک‌‌‌‌های روز برنامه نوبسی و طراحی وب، گرافیک و ارایه روش ها و راهکار‌‌‌‌های بروز وب، توانایی راه اندازی انواع وب سایت‌‌‌‌های مختلف با سبک‌‌‌‌های متفاوت را داشته و مفتخر به ارایه خدمات پشتیبانی 24 ساعته به مشتریان است.
تمرکز اصلی فعالیت گروه ایران وب سایت بر سه محور طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و بازاریابی اینترنتی است که در یک مجموعه برنامه ریزی و سازماندهی شده است تا بتواند جوابگوی بخش بسیار بزرگی از تقاضای بازار تخصصی طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و بازاریابی اینترنتی باشد.
به جهت هرگونه درخواست در خصوص مشاوره رایگان و خرید می‌توانید از راه‌‌‌‌های ارتباطی زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

مدیریت وب سایت: جعفر صفری
تلفن همراه: 09214198918
تهران / یاخچی آباد / خیابان 12 متری تاجیک / کوچه اسدی / پلاک 111 / طبقه سوم / واحد 6
تلفن: 55511480
 « به جهت ارتباط مستقیم با ما می‌توانید از شبکه‌‌‌‌های اجتماعی موجود در سایت نیز استفاده فرمایید »

ایمیل: info[AT]websiteir[DOT]com
youtelegraminstagramaparatgooglefacebookwhatsuptwiterlenzorlinkedin
logo-samandehi
جهت ارتباط با مدیریت کلیک کنید

09214198918

 
ارسال SMS مستقیم به مدیریت


[طراحی سایت و تبلیغات در گوگل با] ایران وب سایت

طراحی سایت