menuordersearch
websiteir.com

گوگل ادسنس

۱۳۹۷/۱۰/۱۱ سه شنبه
(1)
(0)
گوگل ادسنس
گوگل ادسنس

(Google adsense) گوگل ادسنس

ادسنس، سرویس رایگان تبلیغاتی است که می توانید در آن نه به عنوان تبلیغ دهنده، بلکه به عنوان نمایش دهنده ی تبلیغ فعالیت کنید.
قبل از هر چیزی باید بگویم کسب درآمد از گوگل ادسنس برای ما ایرانیان کمی دشوار است و دردسرهای بسیاری را به دنبال دارد (برای مثال گوگل ادسنس از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند). با این حال اگر وبلاگ نویس یا وب مستری هستید که شرایط انجامش را دارید، پس بد نیست که با آن آشنا شوید.

گوگل ادسنس چیست؟
گوگل ادسنس یا به انگلیسی Google AdSense، یکی از سرویس های رایگان تبلیغاتی گوگل است که به ناشران تبلیغ در Display Network اجازه می دهد تا تبلیغ های متنی، تصویری، ویدئویی یا هر نوع تبلیغ چند رسانه ای که با محتوا و مخاطبان سایت شان ارتباط دارد را بر روی وب سایت خود قرار دهند و از طریق نمایش این تبلیغات کسب درآمد کنند. اگر به وب سایت های معروف انگلیسی زبان مراجعه کرده باشید، متوجه تبلیغات بنری یا ویدئویی در گوشه و کنار آن ها شده اید. خب، این تبلیغات در حقیقت، همان تبلیغات گوگل ادسنس هستند.
تبلیغات موجود در ادسنس، توسط گوگل دسته بندی و مدیریت می شوند. کسب درآمد از گوگل ادسنس بر اساس دو روش CPM و CTR صورت می گیرد. در روش نخست، بازدید کنندگان وب سایت و در روش دوم، تعدادِ کلیک بر روی تبلیغ مورد توجه قرار می گیرد. هر دو روش نیز در افزایش درآمد بسیار مؤثر هستند. اما بر اساس تجربه، بیشتر مدیران وب سایت ها به CPM بیشتر توجه می کنند زیرا با تمرکز بر روی آن نه تنها ترافیک وب سایت خود را افزایش می دهند، بلکه رتبه سایت خود در نتایج جستجو را نیز بهبود می بخشند.
درآمد حاصل از نمایش تبلیغات گوگل ادسنس از طریق چک یا واریز اینترنتی به حسابی که در هنگام ثبت نام وارد کرده اید، پرداخت می شود. آمار گوگل نشان می دهد در سه ماه ابتدایی سال 2014، گوگل مبلغ 3.4 میلیارد دلار از گوگل ادسنس درآمد داشت که تا انتهای سال 2014 به میزان 13.6 میلیارد دلار رسید.

شاید برای کسانی که نخستین بار است نام گوگل ادسنس را می شوند کمی عجیب و پیچیده به نظر رسد. اما کسب درآمد با این سرویس را می توان به سه مرحله کلی خلاصه کرد:

 • یک وب سایت (به زبان غیر فارسی) راه اندازی کنید،
 • از طریق تولید محتوای جذاب و رعایت اصول سئو، بازدید کننده جذب کنید.
 • و در نهایت، با ثبت نام و قرار دادن تبلیغات گوگل ادسنس در سایت خود، کسب درآمد کنید.

بهتر است بدانید در حال حاضر نزدیک به 15 میلیون وب سایت، تبلیغات گوگل ادسنس را در خود نمایش می دهند. در ادامه سعی می کنیم نکات مهم برای هر یک از مراحل فوق را با یکدیگر بررسی کنیم.

انواع تبلیغات در گوگل ادسنس
خب، در اینجا باید بگوییم که گوگل ادسنس چند نوع تبلیغات را در اختیار نمایش دهندگان (یا همان ناشران) قرار می دهد. هر یک از این نوع تبلیغات، محل نمایش مختص به خود را دارد و طبیعتاً، میزان مبلغ پرداختی به ناشر برای هر کدام متفاوت است. انواع تبلیغ موجود در گوگل ادسنس عبارتند از:
محتوا محور
از تبلیغات محتوا محور می توان برای هدف گیری کاربرانی استفاده کرد که به دنبال موضوع یا محتوای خاصی هستند. این هدف گیری می تواند به صورت CPCیا CPM پرداخت به ازای بازدید باشد. همانطور که در بالا اشاره کردیم، تفاوت این دو نوع از تبلیغات محتوا محور ادسنس، تنها در همین بخش CPC و CPM است. نکته ای که وجود دارد این است که در تبلیغات به صورت CPM، پرداخت به ازای هر بازدید صورت نمی گیرد، بلکه بر اساس هر هزار بازدید محاسبه می شود که همین موضوع باعث محبوبیت تبلیغات CPC شده است.
تبلیغات محتوا محور گوگل ادسنس انواع و سایزهای مختلفی دارند. این نوع تبلیغات می توانند یک متن، تصویر، تصویر متحرک، یک فلش ویدئو یا یک ویدئو باشد. در بیشتر این تبلیغات، کاربران می توانند به انتخاب خود متن تبلیغ، ویدئو تبلیغ یا هر دو را به نمایش بگذارند. از سال 2012، جهت شناسایی تبلیغات گوگل ادسنس، یک آیکون فِلِش خاکستری رنگ در پائین تبلیغات قرار گرفت.

Page Level Ads
تبلیغات Page Level ، دسته ای از تبلیغات گوگل ادسنس هستند که از تکنولوژی بهینه سازی استفاده می کنند. زمانی که شما این تبلیغات را در صفحات مورد نظر خود قرار می دهید، گوگل ادسنس به طور خودکار تنها زمانی این تبلیغات را به مخاطب نشان می دهد که از تجربه کاربری خوب تبلیغ مطمئن باشد.

جستجو محور
در این نوع از تبلیغات، گوگل ادسنس به ناشر اجازه می دهد تا تبلیغات مرتبط با یک کوئری جستجوی خاص را در وب سایت خود نمایش دهد و 51% از مبلغ تبلیغ را برای انتشار آن دریافت کند. درست است که مبلغ دریافتی از نوع تبلیغ محتوا محور 68% از کل مبلغ است، اما به دلیل نرخ کلیک بالای تبلیغات جستجویی، این نوع تبلیغات محبوبیت بالاتری دارند.

ویدئو محور
در این نوع از تبلیغات، گوگل ادسنس به نمایش دهنده (که معمولاً وب سایت های میزبان ویدئو هستند) اجازه می دهد تا تبلیغات ویدئویی را بر روی سایت خود قرار دهد. ناشر تبلیغ می تواند خودش تبلیغات مرتبط با وب سایتش را انتخاب کند.

چه وب سایت هایی شانس بیشتری در گوگل ادسنس دارند؟
گوگل ادسنس موتور هوشمندی دارد که می توانند بر اساس محتوای وب سایت تان، تبلیغات مرتبط و تخصصی را به شما پیشنهاد دهند که البته با وجود موتورهای جستجوی گوگل، این هوشمندی کاملاً عادی است
در واقع، کسانی که تبلیغات خود را برای نمایش در اختیار گوگل قرار می دهند می خواهند تبلیغ شان برای افرادی که واقعاً به دنبال محصولشان هستند، به نمایش گذاشته شود. بنابراین، هرچه وب سایت شما به موضوعات تخصصی تر بپردازد، شانس بیشتری برای قبولی در گوگل ادسنس و دریافت تبلیغات پرسودتر دارد.
برای مثال وب سایتی که به طور تخصصی در زمینه تلفن همراه و فناوری های وابسته به آن تولید محتوا می کند، شانس بیشتری برای دریافت تبلیغات دارد تا وب سایتی که درباره تکنولوژی (به معنای کلی) است. یا یک سایت تخصصی فوتبال، تبلیغات مرتبط بیشتری را نسبت به سایتی که به تمام رشته های ورزشی می پردازد، دریافت می کند. هر چند این یک قانون کلی نیست و از نگاه گوگل برخی از موضوعات، جذابیت بیشتری دارند و به همین دلیل، تبلیغات بیشتری نیز دریافت می کنند. برای مثال موضوعی مانند وام مسکن، در آمریکا و کشورهای اروپایی متقاضی بسیاری دارد.

تبلیغات بنری
محتوا و اهمیت آن در گوگل ادسنس
جدا از اینکه گوگل ادسنس علاقه بسیاری به محتوای تخصصی دارد، نکته ی مهم دیگر تولید محتوای خاص و منحصربفرد است. موتورهای جستجوی گوگل بسیار هوشمند عمل می کنند و معمولاً محتوای تکراری یا کپی شده را از نتایج جستجوی خود کنار می گذارند.
نویسنده های وب سایت (یا همان تولید کنندگان محتوا یا محتوا نویسان) در برخی مواقع از نرم افزارهایی موسوم به Article Spinning استفاده می کنند. در این روش، نرم افزار محتوای تکراری را دریافت کرده و برخی کلمات و عبارات آن را با موارد مشابه جایگزین می کند که خب، این روش اشکالات بسیار زیادی دارد.
اولین اشکال این است که گاهی عبارات جایگزین شده بی معنی هستند  یا مفهوم درست و دقیقی را منتقل نمی کنند، درنتیجه کاربران وب سایت کاهش می یابد و عملاً درآمد گوگل ادسنس شما نیز کم می شود. دیگر آنکه موتور جستجوی گوگل از نرم افزارهای Article Spinning باهوش تر هستند (به خصوص در زبان انگلیسی که جستجوی Semantic دیگر جزوی از الگوریتم موتور جستجوی گوگل شده است). حتی اگر یک کاربر عادی هم باشیم احتمالاً می دانیم گوگل چه تنفری نسبت به ربات ها و نرم افزارهای اخلال گر دارد.
مشکل بزرگ تر زمانی رخ می دهد که گوگل ادسنس متوجه این تقلب یا اسپمینگ بشود. در این صورت نه تنها دامنه وب سایت که حتی نام صاحب دامنه را نیز در لیست سیاه خود قرار می دهد. در نتیجه، دیگر نمی توانید نه با وب سایت و نه با نام خودتان برای وب سایت دیگر در گوگل ادسنس ثبت نام کنید.

چه محتوایی برای گوگل ادسنس جذاب تر است؟
گوگل ادسنس وب سایت یا وبلاگ هایی که دارای محتوایی برای ترویج برهنگی، خرید و فروش اسلحه و خرید و فروش مشروبات الکلی هستند را تایید نمی کند. به جز این سه مورد هر محتوای دیگری را که در وب سایت قرار دهید توسط گوگل تائید می شود اما سؤال اینجاست که چه نوع محتوایی تبلیغات پرسودتری دارد؟
محتواهای اقتصادی، بیمه و پزشکی سه دسته از پرسودترین موضوعات مورد توجه در گوگل ادسنس به شمار می روند و گوگل بیشترین پول را بابت آنها پرداخت می کند.

آیا در ایران می توانیم از گوگل ادسنس استفاده کنیم؟
ثبت نام در گوگل ادسنس با نام و آدرس واقعی انجام می گیرد. اگرچه ثبت نام در این سرویس برای کاربران ایرانی به دلیل تحریم ها غیرممکن است، اما خب، مثل همیشه راهی برای دور زدن این تحریم ها وجود دارد. یکی از روش های مرسوم برای ثبت نام در گوگل ادسنس، استفاده از آدرس یکی از دوستان یا بستگانی است که در خارج ایران سکونت دارند.
توجه داشته باشید پس از ثبت نام یک نامه حاوی کد تائید اکانت از طرف گوگل به آدرس مورد نظر ارسال می شود تا کسب درآمد شما به طور رسمی آغاز گردد. تائید حساب کاربری شما بین یک هفته تا یک ماه به طول می انجامد. این زمان به طور مستقیم به کشور مقصد (محل آدرس شما) مرتبط است. برای مثال اگر آدرس شما در کشور آمریکا باشد این زمان به کمتر از یک هفته نیز کاهش می یابد. توجه داشته باشید استفاده از آدرس های مجازی که در برخی وب سایت ها به فروش می رسند جز هدر دادن زمان و هزینه چیزی عاید شما نخواهند کرد.
از سوی دیگر، در هنگام ثبت نام نکات دیگری را باید در نظر گرفت. سابقه وب سایت شما برای سرویس گوگل ادسنس بسیار اهمیت دارد. همان طور که موتورهای جستجو به سایت های جدید رتبه ی بالایی نمی دهند، گوگل ادسنس نیز در تائید حساب کاربری وب سایت های جدید محتاط است. بنابراین ابتدا چند ماهی در سایت خود محتوای با کیفیت تولید کنید تا شانس شما برای قبولی افزایش یابد.
در نظر داشته باشید که ثبت نام های پی در پی، شانس تایید اکانت تان را کاهش می دهد. بنابراین با شکیبایی سعی کنید شرایط مورد نیاز برای تائید در گوگل ادسنس را فراهم کنید تا در همان مرحله اول تائیدیه حساب کاربری خود را دریافت کنید. افزون بر این، تحریم ایران باعث شده تا وب سایت های با پسوند .ir شانسی برای قبولی در گوگل ادسنس نداشته باشند. به همین دلیل از سایر پسوند های جهانی مانند .com استفاده کنید.
نکته ی مهم دیگر، زبان وب سایت شماست. مسلماً با وجود تحریم های حاکم، محتوای وب سایت شما نباید به زبان فارسی باشد. در حال حاضر زبان انگلیسی معتبرترین زبان برای گوگل ادسنس به شمار می آید. گوگل ادسنس در حال حاضر از زبان ها زیر پشتیبانی می کند:

 1. انگلیسی
 2. عربی
 3. آلمانی
 4. فرانسوی
 5. چینی
 6. لهستانی
 7. بلغاری
 8. روسی
 9. ترکی
 10. کره ای
 11. یونانی
 12. عبری
 13. پرتغالی
 14. هندی

و چند زبان دیگر
همچنین، بهتر است برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکل در زمان ورود به حساب کاربری خود در گوگل ادوردز، از IPهای غیر ایرانی استفاده کنید.

نکات مهم ثبت نام در گوگل ادسنس
چند هفته پس از تکمیل فرم اینترنتی، گوگل یک نامه به آدرسی که هنگام ثبت نام وارد کرده اید ارسال می کند. این نامه حاوی یک کد 5 رقمی برای تائید حساب کاربری است. درواقع، گوگل از این شیوه برای اطمینان از صحت آدرس استفاده می کند. به این ترتیب، خرید آدرس های مجازی ثبت نام شما را از همان ابتدا با چالش روبرو می کند.
گوگل در مرحله تائید حساب کاربری پرسش هایی درباره اطلاعات مالیاتی مطرح می کند که پاسخ به آنها چندان دشوار نیست.
در مرحله بعد باید شماره تلفنی که هنگام ثبت نام وارد نموده اید را تائید کنید. با کلیک بر روی دکمه Submit تلفن به صدا در می آید و پین کد 4 رقمی را برای شما می خواند. با وارد کردن این کد شماره تلفن شما نیز تائید می شود.
در پایان با ثبت IP اینترنتی و زدن تیک امضای قرارداد ثبت نام خود را به اتمام می رسانید. طبیعی است که این IP باید برای کشوری که نام آن را هنگام ثبت نام وارد کرده اید باشد.
پس از تایید حساب کاربری شما توسط گوگل، یک کد جاوا اسکریپت برایتان ارسال می شود که باید آن را بر روی صفحه مورد نظر از وب سایت خود قرار دهید.
هر بار که کاربری صفحه وب سایت شما را مشاهده می کند، کد جاوا اسکریپت پیغامی را برای سرورهای گوگل ارسال می کند.

نتیجه گیری
خلاصه بگوییم، ادسنس راهکار مناسب و مطمئنی برای کسب درآمد اینترنتی است. با استفاده از گوگل ادسنس می توانید بخش های مختلفی را برای تبلیغات در وب سایت خود در نظر بگیرید. به این ترتیب، گوگل به صورت خودکار این بخش ها را با تبلیغات مرتبط با محتوای شما پُر می کند و زمانی که کاربری بر روی تبلیغات موجود در وب سایت شما کلیک می کند بخش زیادی از مبلغ آن به شما تعلق می گیرد.
در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که کسب درآمد در دنیای اینترنت اگر چه در ابتدا کمی سخت و غیرقابل تصور است، اما با اندکی صبر و تلاش می توان به نتیجه می رسد. با وجود تحریم های مختلفی که گوگل برای کاربران ایرانی در نظر گرفته ، بسیاری از کاربران ایرانی در این فضا مشغول به کسب و کار هستند و آن را به عنوان حرفه ی رسمی خود انتخاب کرده اند.
اگر شما هم شرایط لازم برای کسب درآمد از گوگل ادسنس را دارید، می توانید با یک برنامه ریزی صحیح به اهداف خود برسید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
راهنمای سفارش خریدی آسان ، سریع و ایمن را با ما تجربه کنید . برای خرید از ایران وب سایت پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود ، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. ادامه... قوانین و ضوابط در استفاده از خدماتی که گروه ایران وب سایت ( که از این پس در اینجا "گروه ایران وب سایت" نامیده می شود) شرایط و ضوابطی که در اینجا ذکر خواهد شد، حکم فرما خواهد بود. شما از این پس در اینجا با نام "مشتری" یاد خواهد شد و از شرایط و ضوابط استفاده تحت عنوان "سند" یاد خواهد شد. این سند به علاوه فرم های سفارش(که در ادامه تعریف خواهد شد) و هر موافقت نامه یا قرارداد خدمات گروه ایران وب سایت (که در ادامه تعریف خواهد شد) که بین گروه ایران وب سایت و مشتری وجود دارد، بیانگر تفاهم و درک متقابل بین گروه ایران وب سایت و مشتری است. مگر مواقعی که به طور کتبی و صریح خلاف آنچه در این سند آمده توافق گردد، این سند بر هر قرارداد دیگری(چه کتبی، چه شفاهی و غیره) ارجح خواهد بود. ادامه... سوالات متداول گروه ایران وب سایت خود را موظف می داند تا به جهت سهولت در بررسی و انتخاب خدمات مورد نظر خود در این قسمت به سوالات متداول کاربران گرامی به صورت پیاپی پیش می آید پاسخ داده شده است در صورتی که سوالات شما در این قسمت نیست لطفا با واحد تماس با ما و یا پشتیبانی ایران وب سایت تماس حاصل فرمایید. ایران وب سایت چیست؟ گروه ایران وب سایت یکی از تخصصی ترین گروه های طراحی سایت در ایران است که خدمات طراحی وب سایت تحت زبان برنامه نویسیMicrosoft ASP.net، بهینه سازی سایت و بازاریابی اینترنتی را همگام با تکنولوژی روز دنیا ارائه می نماید. گروه ایران وب سایت بهمراه تیم مجرب و با تلفیق تکنیک های روز برنامه نوبسی و طراحی وب ، گرافیک و ارایه روش ها و راهکارهای بروز وب ، توانایی راه اندازی انواع وب سایت های مختلف با سبک های متفاوت را داشته و مفتخر به ارایه خدمات پشتیبانی 24 ساعته به مشتریان می باشد. تمرکز اصلی فعالیت گروه ایران وب سایت بر سه محور طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و بازاریابی اینترنتی است که در یک مجموعه برنامه ریزی و سازماندهی شده است تا بتواند جوابگوی بخش بسیار بزرگی از تقاضای بازار تخصصی طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و بازاریابی اینترنتی باشد.
logo-samandehi
به جهت هرگونه درخواست در خصوص مشاوره رایگان و خرید می توانید از راه های ارتباطی زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

مدیریت وب سایت: جعفر صفری
تلفن همراه: 09214198918
تهران / یاخچی آباد / خیابان 12 متری تاجیک / کوچه اسدی / پلاک 111 / طبقه سوم / واحد 6
تلفن: 55511480
 « به جهت ارتباط مستقیم با ما می توانید از شبکه های اجتماعی موجود در سایت نیز استفاده فرمایید »

ایمیل: info[AT]websiteir[DOT]com
آخرین اخبار
فناوری اثر انگشت درون نمایشگر

فناوری اثر انگشت درون نمایشگر

در حالی که انتظار می رود سال آینده میلادی محصولات زیادی به سنسور اثر انگشت درون نمایشگر مجهز شوند، برخی از شرکت ها در گوشی های خود از این ویژگی استفاده کرده اند.
سنسور اثر انگشت یکی از مهم ترین قطعات در گوشی های هوشمند محسوب می شود که با معرفی آن انقلابی در امنیت این محصولات ایجاد شد. به تازگی برخی شرکت ها موفق شده اند این اسکنر را به زیر نمایشگر منتقل کنند.
گوشی تاشدنی سامسونگ معرفی شد

گوشی تاشدنی سامسونگ معرفی شد

از مدت ‌ها پیش زنجیره‌ ی شایعات در رابطه با گوشی تا شدنی سامسونگ شکل گرفته بودند. اکنون این شرکت کره‌ ای در کنفرانس Unpacked 2019 به تمام گمانه ‌زنی‌ ها پایان داد. گوشی تاشدنی سامسونگ، موسوم به گلکسی فولد به دو نمایشگر از نوع AMOLED مجهز است. نمایشگر بیرونی ۴.۶ اینچی و نمایشگر بزرگ داخلی هم ۷.۳ اینچی است. کره‌ ای‌ ها نام Infinity Flex را برای این نمایشگر ۷.۳ اینچی برگزیده‌ اند. رزولوشن نمایشگر بیرونی گلکسی فولد ۸۴۰ در ۱۹۶۰ پیکسل است و نمایشگر بزرگ درونی هم دارای رزولوشن ۱۵۳۶ در ۲۱۵۲ پیکسل است.
کسب درآمد از یوتیوب

کسب درآمد از یوتیوب

کسب در آمد از یوتیوب
یوتیوب یکی از پربازدید ترین وب‌ سایت‌ های اینترنتی و دومین موتور جستجوی جهان است. فعالیت و تولید محتوا در این شبکه، کاربران زیادی را ثروتمند کرده است.
شاید کسب درآمد از یوتیوب برای بسیاری از کاربران ایرانی به‌ خاطر تحریم ‌ها، مسدود بودن وب ‌سایت و بسیاری موارد دیگر، امری محال به نظر برسد. اما به‌ هرحال کاربران فارسی ‌زبان در دیگر نقاط جهان یا حتی کاربران داخلی با استفاده از ابزار ها و واسطه‌ های موجود، می‌ توانند جریان درآمدی مناسبی را از این سرویس داشته باشند.
کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی چیست؟
اگر بتوانید در فضای اینترنت، هر نوع کسب و کار مجازی را ایجاد کنید و با بازاریابی اینترنتی آن را گسترش دهید، شما دارای یک کسب و کار مجازی هستید، اما نکته ی بسیار مهمی که وجود دارد، این است که در فضای اینترنت، کسب و کارهای بسیار زیادی را می توان راه اندازی کرد، مسئله این است که کدام یک از کسب و کارها می تواند برای شما سود آور باشد.
امروزه کسب درآمد از طریق شبکه های اجتماعی بسیار سخت شده است زیرا با توجه به افزایش کانال های تلگرام و پیام رسان های دیگر، شما باید برای شروع کسب و کار خود، سرمایه اولیه بسیار زیادی را آماده کنید، البته که هر نوع کسب و کاری احتیاج به بازاریابی اینترنتی دارد، اما بازاریابی اینترنتی یک وب سایت کاملا با کسب و کار های اینترنتی دیگر متفاوت است! زیرا شما می توانید با بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، بدون سرمایه اولیه، کسب و کار آنلاین خود را به افراد جامعه معرفی کنید.
youtelegraminstagramaparatgooglefacebookwhatsuptwiterlenzorlinkedin

جهت ارتباط با مدیریت کلیک کنید

09214198918

 
ارسال SMS مستقیم به مدیریت


[طراحی سایت و تبلیغات در گوگل با] ایران وب سایت

طراحی سایت